Zaman: 07 Nis 2020, 12:31

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3489 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326 ... 349  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: PassoLig Hakkında Her Şey
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2016, 09:29 

En başta bu ülkede hukuk iktidarın fahişesi olduktan sonra nereye dava açılsa nafile. Ha sen diyorsun banka müşterisi olmak zorundamıyız!

Mesele banka meselesi değil mesela atıyorum ben Adanalı olarak gezmek için Samsun'a gittim gelmişken Samsun'un maçını izleyim dedim tıpkı eskiden olduğu gibi gişeden kağıt biletimi alıp maçı izleyemeyeceksem ne sistemi getirirlerse getirsinler nafile yoksa sen banka sistemini kaldırırlar kulüpler kendi sistemini uygular maça gitmek için illa o kulübün paralı tescilli taraftarı olmalısın buda çözüm değil.

Bir örnek de Manisa'dan vereyim geçen sezon bu adamlar maçlara passolig ile gidiyorlardı sonra düştüler bu sezon boyunca maçlarında passolig sistemi uygulanmadı yani küme düştükleri için otomatikman uslu çocuklar kategorisine dahil oldular ama takımları geçen hafta PTT 1. Lige tekrar yükselerek yine passolig sistemine dahil oldu ve bununla birlikte Manisaspor taraftarı da yeniden potansiyel futbol teröristi kategorisine dahil oldu şimdi maçlara gitmek için yeniden sisteme üye olmak zorundalar ha olur da yine düşerlerse tekrar sistem dışı kalacaklar :D

Süperlig ve PTT 1. lig bu sisteme dahil diğerleri değil

Birde şöyle bişey var;

Alıntı:
Anayasa`nın 10. Maddesi :

Kanun önünde Eşitlik
Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.

Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir. Devlet, bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür.

Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.

Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar.

Bu uygulama Anayasaya ve eşitlik ilkesine aykırı bu nedenle ülke içinde Anayasa Mahkemesine yurt dışında ise insan haklarına aykırılıktan AİHM'e başvurulmalıdır sonuç çıkarsa buralardan çıkar.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2016, 18:39 

Ads2012 yazdı:
En başta bu ülkede hukuk iktidarın fahişesi olduktan sonra nereye dava açılsa nafile. Ha sen diyorsun banka müşterisi olmak zorundamıyız!

Mesele banka meselesi değil mesela atıyorum ben Adanalı olarak gezmek için Samsun'a gittim gelmişken Samsun'un maçını izleyim dedim tıpkı eskiden olduğu gibi gişeden kağıt biletimi alıp maçı izleyemeyeceksem ne sistemi getirirlerse getirsinler nafile yoksa sen banka sistemini kaldırırlar kulüpler kendi sistemini uygular maça gitmek için illa o kulübün paralı tescilli taraftarı olmalısın buda çözüm değil.

Bu uygulama Anayasaya ve eşitlik ilkesine aykırı bu nedenle ülke içinde Anayasa Mahkemesine yurt dışında ise insan haklarına aykırılıktan AİHM'e başvurulmalıdır sonuç çıkarsa buralardan çıkar.

dediğin gibi sonuçta hayatında bir ya da birkaç kez maça gidecek biri yine bir sisteme üye olmak zorunda kalacaksa şu anki durumdan pek farkı yok bunun, ben de öyle bir sistemi savunmuyorum zaten, kesinlikle kağıt biletle önüne geçilebilir ancak bahsettiğim durumun.
gönderdiğim talepte kayıt yine tutulsun ancak kağıt biletle girilebilsin maçlara dedim. yani ben gişeye gidip kimlik bilgimi verip bilet alabileyim.
anayasa mahkemesine başvuru olayını araştırdım biraz, sanırım öncelikle daha alt makamlara başvuru yapmak gerekiyor, oralardan sonuç alınamazsa anayasa mahkemesine gidilebiliyor.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2016, 15:55 

Geçen sene bir hata yapıp tarafsız olanından aldım. bu sene yeniletmedim ve kapatmayı düşünüyorum. Bu meret nasıl kapatılır bilen var mı ?

En son TottiReiz tarafından 01 Eyl 2016, 18:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2016, 16:02 
Kullanıcı avatarı

TottiReiz yazdı:
Geçen sene bir hata yapıp tararsız olanından aldım. bu sene yeniletmedim ve kapatmayı düşünüyorum. Bu meret nasıl kapatılır bilen var mı ?

Kır gitsin *** kartını

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2016, 16:47 

passolig alanları tebrik etmek lazım , salon sporlarıda yalan oluyor...

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2016, 15:12 
Kullanıcı avatarı

daha almadim almayida dusunmuyorum artik Turk futbolundan iyice sogudum allah passolig i icat edenlerin belasini versin

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2016, 17:05 
Kullanıcı avatarı

fedayNapoli yazdı:
daha almadim almayida dusunmuyorum artik Turk futbolundan iyice sogudum allah passolig i icat edenlerin belasini versin

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2016, 17:06 
Kullanıcı avatarı

Passoligin uygulandigi 1 maca gitmek icin ne yapilmali? Benim kuzenim gitmek istiyor bi macada bilgi istedi , ne yapılması lazım?

Simdiden sagolun

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2016, 00:03 
Kullanıcı avatarı

TottiReiz yazdı:
Geçen sene bir hata yapıp tarafsız olanından aldım. bu sene yeniletmedim ve kapatmayı düşünüyorum. Bu meret nasıl kapatılır bilen var mı ?

Bilgi Güncelleme menüsünden mail adresi değişikliğini seç ordan müşteri temsilcisine bağlanıyorsunuz

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2016, 00:17 
Kullanıcı avatarı

Futbolun Katilleri;

Fanatik Gazetesi Yazarı Nilay Yılmaz, kulüplerin Avrupa maçlarında Passolig olanlara bilet satmasıyla son yazısı.

Passolig başımıza bela olduğundan beri tribünlerdeki taraftar sayısının ne kadar azaldığı ortada. Muktedirler tarafından bu duruma bir çare bulunmayacağı da... Hatırlar mısınız senenin başında Avrupa’dan birçok önemli ismin de katıldığı Futbol Zirvesi düzenlendi, neredeyse her konuşmacı “statları doldurmalıyız” dedi, sonra da bin yıllık uykuya geçildi. Çünkü kulüplerden hesap sorması gerekenler, bu duruma çare olması gerekenler üç maymunu oynamayı tercih ediyor.

“Görmezsem, duymazsam, konuşmazsam sorun da yok demektir” diye düşünüyorlar herhalde. Federasyon Başkanı ve futbolu yönetenlerin baş cümlesi “marka değeri” ama keyfi ve hesap sorul(a)maz uygulamalarla futbolumuzun değeri yerlerde sürünüyor.

6222 sayılı yasaya göre elektronik bilet sadece TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig’de zorunlu ve başka organizasyonlarda böyle bir zorunluluk yok. Ancak hem Beşiktaş hem Fenerbahçe bugün ve yarın oynayacakları Avrupa maçlarında Passolig’i olmayan taraftarların statta maç izlemesini çok görmüşler ve onları yine kapı dışarı etmişler. Utanmasalar Beşiktaş ve Kadıköy’e girerken bile Passolig soracaklar!

Kanun dışı uygulama

Saçmalığa bakar mısınız? Kiev ve Feyenoord taraftarlarının biletle girebildiği statlara Beşiktaş ve Fenerbahçe taraftarı giremiyor. Oysa futbolseverlerin stadyumlara erişimi serbest zaman yönetimi çerçevesinde ve kişinin kendini geliştirme hakkı kapsamında değerlendirilebilecek bir temel hak niteliğinde. Buna yönelik ölçüsüz ve gereksiz kısıtlamalar söz konusu temel hakkı ciddi şekilde ihlal etmekte.

2014’te Beşiktaş-Arsenal maçında Passolig sahiplerine öncelik tanınması ve bilet fiyatının 10 TL düşük tutulması Rekabet Kurulu’na şikayet edilmişti. Rekabet Kurulu kararında “Kulüpler Passolig’i teşvik için böyle bir uygulama yapabilir” denmişti. Ancak! “Türkiye’deki en üst birinci ve ikinci futbol ligi karşılaşmaları dışındaki tüm futbol organizasyonlarına e-bilet ve Passolig kartı olmaksızın da giriş yapılması mümkündür” de denmişti.

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi, UEFA organizasyonu, keyfe keder bir etkinlik değil. Maalesef ki bizim kulüplerimiz UEFA organizasyonunda Passolig’i zorunlu tutarak, taraftarın uluslararası bir müsabakaya erişimini kısıtlıyor. Taraftarın stada erişimi UEFA’yı ilgilendiren konuların başında geliyor. Kulüplerin kafasına göre kısıtlama yaptığı bu durumdan UEFA’nın şimdilik haberdar olmadığını düşünüyorum, olsa bunu hem kulüplere hem de TFF’ye sorar ve gerekli uyarıları yapar. Çünkü bu hukuk dışı uygulamanın sürdürülebilir hiçbir tarafı da yok.

Yapılacak tek şey var:

Taraftarlar, UEFA’yı durumdan haberdar etmek için mail gönderiyor. Taraftar Hakları Dayanışma Derneği(Taraf-Der) ve Taraftar Hakları Derneği(THD) hem kulüplere hem de TFF’ye ihtarname gönderdi. Bunun bilgisi de tercümeyle birlikte UEFA’ya iletilecek. Ayrıca THD ve Taraf-Der’in üyesi olduğu Football Supporters Europe (Avrupa Futbol Taraftarları) da konu hakkında bilgilendirildi. UEFA nezdinde gerekli girişimlerde bulunuluyor.

Taraftar Hakları Derneği

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3489 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326 ... 349  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: ayd06an, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Jameican1912, karadeniz, kuzeyinkrali, MuTe, Onuroloji1912, sterimar, Susuzdede35, Thorin, tribunde

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye