Zaman: 30 Mar 2020, 09:13

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3489 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322 ... 349  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: PassoLig Hakkında Her Şey
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2016, 14:22 
Kullanıcı avatarı

20 Nisan 2014 günü Olimpiyat’ta oynadığımız fenerbahçe maçında uygulanmaya başlayan passolig’e tepkim, aynı gün, o sene kombinem olmasına rağmen derbi maça girmeyerek başlamıştı…

‘’Taraftar Hakları Dayanışma Derneği’’ passolig’le ilgili yine 2014’ün Nisan’ında ‘’passolig iptal davası’’ ile dava sürecini başlattı. Beşiktaş’ın futbol maçlarına gitmemek zor olsa da, ayrı kalmak zulüm olsa da bu süreçte passolig’i boykot ettiğimden dolayı futbol maçlarına gitmedim. Bu süreçte dava çok kez ertelendi ve geçtiğimiz çarşamba, 2 Mart 2016 günü sonuçlandı.

Karar;

1-) Davacı Taraf-Der'in davasının reddine. Aktifbank'a karşı açılan davanın reddine karar verildi,

2-) Davacı Taraf-Der'in AktifBank'a açtığı davanın kısmen kabulüne karar verildi. (Aktif bank kişisel bilgileri 3. kişilere aktaramayacaktır.)

Uzun lafın kısası: Kişisel verilerin paylaşımıyla ilgili bir sonuca varılmış olsa da, passolig’e devam kararı alındı.

2014’ün Nisan ayından beri verdiğim mücadelede dava bu şekilde sonuçlandıktan sonra passolig alıp futbol maçlarına gitmek zorundayım.

Bu konu hakkında okuduğum, söylenen en kötü şeyler maalesef ‘’yeni stat için herkes passolig alacak’’ tarzında cümleler oldu. Davanın, stadın açılış tarihine yakın bir zamanda sonuçlanması tamamen tesadüfidir ve bunu aklı kemale ermiş herkes anlayabilir. Yeni stadın normal şartlarda geçtiğimiz yıl zaten tamamlanmış olması gerekirdi, veya dava gelecek yıla kadar da sürebilirdi bu durumlarda mücadelem yine stat farkı gözetmeksizin devam ederdi.

Bu sene kalan lig maçlarında da elimden geldiğince Başakşehir Stadı’nda ve deplasmanlarda Beşiktaş’ın yanında olmaya çalışırım. Bazı kararlar zordur, passolig’e karşı 2 sene elimden gelen mücadeleyi verdim ama maalesef olmadı… İlerleyen zamanlarda geriye dönüp baktığımda elimden gelen mücadeleyi gösterdiğim için gurur duyucam...

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

rookie
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2016, 16:58 

Alıntı:
Aktif bank kişisel bilgileri 3. kişilere aktaramayacaktır.

Bravo ! Ne büyük başarı, böylece mahkeme BDDK'nın ve bankacılık kanununun zaten bankalara yasaklamış olduğu bir maddeyi tekrardan Aktif Bank'a şart koştu. :D

Bugüne kadar passolig'i olup da 3. kişilerden reklam sms'i filan alan bir kişi var mı ? Yok. Mahkemeden bu karar çıkmasaydı olacak mıydı ? Hayır.

Karta verdiğiniz paranın hemen hepsi kulübünüze gidiyor. Bir kısmı nakit olarak, bankaya kalan kısmı da aslında kulübünüzün 6222'ye göre kurması geren sistemlerin yatırımının geri ödemesi olarak veriliyor.

Yine, her zamanki gibi, şahsıma hakaret serbesttir.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2016, 18:43 

@OricAtmos48K

ne o sponsorun passolig mi senin

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2016, 20:29 
Kullanıcı avatarı

OricAtmos48K yazdı:
Alıntı:
Aktif bank kişisel bilgileri 3. kişilere aktaramayacaktır.

Bravo ! Ne büyük başarı, böylece mahkeme BDDK'nın ve bankacılık kanununun zaten bankalara yasaklamış olduğu bir maddeyi tekrardan Aktif Bank'a şart koştu. :D

Bugüne kadar passolig'i olup da 3. kişilerden reklam sms'i filan alan bir kişi var mı ? Yok. Mahkemeden bu karar çıkmasaydı olacak mıydı ? Hayır.

Karta verdiğiniz paranın hemen hepsi kulübünüze gidiyor. Bir kısmı nakit olarak, bankaya kalan kısmı da aslında kulübünüzün 6222'ye göre kurması geren sistemlerin yatırımının geri ödemesi olarak veriliyor.

Yine, her zamanki gibi, şahsıma hakaret serbesttir.

lan bi defol git şuradan zibidi herif. milletin canı burnunda sen burada nispet yapıyorsun. ama ne yapalım ki lanet olası düzen sizin gibiler için. bize ise içimizi yemekten başka bir şey kalmıyor.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2016, 20:32 
Kullanıcı avatarı

foca yazdı:
@OricAtmos48K

ne o sponsorun passolig mi senin

zaten passolig'de çalışıyor bu zırto.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2016, 23:23 
Kullanıcı avatarı

Bugün emniyet aradı. Ceza yemişim. Karakola bekliyorlar.
Pasolig karşıtı arkadaşlara hak verirken oh iyi olsun demeden bu saatten sonra izlenilicek yol belirtebilirmi
Bugün maça girdim asayişden birine sordum yedigin ceza haftası kadar 570 lira ceza ödeyeceğimi belirti.
Sahaya birsey atmadım kimseyle kavga etmedim sadece bağırıp çağırıp küfür ettim
Kaç hafta ceza yerim ve ceza öderim

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2016, 23:44 

6 ay kart blokesi+1300 küsür lira sanırım..hemen ödersen 1000 lira mı ne oluyor öyle bişey..geçmiş olsun

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2016, 06:59 
Kullanıcı avatarı

Beşiktaş'ımıza,yeni stadımıza,ağaçlı yola, Şairlere, köyiçine , abbasağaya herşeye ama herşeye veda etmiş gibi hissediyorum kendimi. İnsan eşinden ayrılsa bu kadar üzülmez.

SONSUZA DEK PASSOLİGE HAYIR !

Direnen herkese sevgiler,selamlar.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2016, 12:41 
Kullanıcı avatarı

İsveç'liler, Danimarka'lılar gibi bir tribün bile yapamayacak olduktan sonra pasolig almanın bir anlamı var mı?

Karnını doyurmuş olmak için yemek yemeye benziyor bu pasolig.. lezzet yok tat yok, üstüne üstlük sanki sahada futbol var izlenecek.. eyyamlarla yönetilen baştan şampiyonu düşeni belli olan tiyatro bir lig..

Hani cidden sıkıntı yaratana uygulanacak olsa hemen alırım ama xx kişi küfür edince koca tribünler kapanıyorsa, deplasman yasakları devam ediyorsa ne anlamı kaldı pasolig almanın?

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2016, 12:42 

seri yam-yam yazdı:
e-bilet bir sekilde hayatimiza girdi, benim esas sikintim o bankanin musterisi olmak, ya da zorla musterisi yapilmak. aldigin her biletten komisyon kesilmesi ve bir sekilde onlarin cebine girmesi beni cildirtir, hayat gorusu olarak beni dusman belleyen zata birde para kazandiracagim oyle mi. tek banka dayatmasi hele yandas banka dayatmasi zorbaliktir.

Sen ilk başta ''e-bilet bir sekilde hayatimıza girdi'' demekle baştan kaybetmişsin peki benim neden hayatıma giremiyor o kart? yada atıyorum bir Ankaragüçlü'nün hayatına neden girmiyor? Ankaragüçlülerin kanun karşısında bi ayrıcalıkları mı var?

Demek başka bi banka olsa herşeye razı olacaksın öyle mi? maça gitmek için neden banka müşterisi olayım? Ankaragüçlüler maça gitmek için bankaya üye oluyorlar mı da ben üye olayım? Sinemaya tiyatroya yada konsere vs. gitmek için bankaya müşteri oluyormuyuz? ama sen böyle düşündükten sonra yakında diğer sosyal faliyetler için de bi kart çıkarırlar heralde. Ne olursa olsun 1 kişi 1 kişidir passolig almayacaksın aldırmayacaksın.
Fightback yazdı:
Bu süreçte dava çok kez ertelendi ve geçtiğimiz çarşamba, 2 Mart 2016 günü sonuçlandı.

Karar;

1-) Davacı Taraf-Der'in davasının reddine. Aktifbank'a karşı açılan davanın reddine karar verildi,

2-) Davacı Taraf-Der'in AktifBank'a açtığı davanın kısmen kabulüne karar verildi. (Aktif bank kişisel bilgileri 3. kişilere aktaramayacaktır.)

Uzun lafın kısası: Kişisel verilerin paylaşımıyla ilgili bir sonuca varılmış olsa da, passolig’e devam kararı alındı.

2014’ün Nisan ayından beri verdiğim mücadelede dava bu şekilde sonuçlandıktan sonra passolig alıp futbol maçlarına gitmek zorundayım.

Dava aktifbank alehine açılmış bikere en başta bu yanlış neymiş banka bu bilgileri 3. kişiler ile paylaşamayacakmış!! şunların kazandığı şeye bak ya!!! bu zıkkım olduktan sonra sen ben maça giremedikten sonra ister Ziraat bankası ister aktifbank olsun ne farkeder? adam zaten vermiş tc nosunu ve kendini passoligin şefkatli kollarına teslim etmiş 3. kişiler ile bilgi paylaşımı olsa ne olmasa ne??

Dava en başta sistem alehine açılmalıydı ama bu yapılmadı tutturdular ''neden aktifbank''? diye işte orda strateji hatası yapıldı.

Kardeşim mahkemeye diyecen yasalar karşısında herkes eşittir diye örnek verecen bu zıkkım 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine dair Kanun kapsamında çıkmadı mı? çıktı! tüm profesyonel dallarda şiddetin önlenmesi hedeflenmiyor mu? evet hedefleniyor! sözüm ona zaten o bahane ile kartı çıkardılar peki atıyorum bi KSK taraftarı kulübünün basket maçına passoligsiz bi şekilde girerken futbol maçına neden passoligli bi şekilde girmek zorunda bırakılıyor? yada aynı şehirdeki Altay taraftarı neden maçlara passoligsiz giriyor? işte bu konulara değinilecekti! http://www.anayasa.gen.tr/esitlik.htm

Bu yapılsaydı ya passolig Anayasanın eşitlik ilkesine aykırılıktan toptan kaldırılacaktı yada tüm branşlardaki tüm müsabakalarda uygulanmak zorunda kalacaktı ki buda baya masraflı olacağı için ne tff nede aktifbank buna yanaşmayacaktı çünkü o sistemin diğer tüm branşlardaki profesyonel spor müsabakalarının yapıldığı tüm tesislere konulup tüm maçlarda uygulanması demek o şirketin iflas etmesi demekti. :D

Ne olursa olsun o kartı almak zorunda değilim almıyorum ve almayacam, eskiye dönülene kadar yada ADS 2.Lige düşene kadar maçlara gitmiyorum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3489 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322 ... 349  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Bozkurt1903, Buyuurr, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Lupus7, MSN [Bot], SsRedWhite, tribunde

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye