Zaman: 23 Eki 2017, 07:26

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1889 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 189  Sonraki

"Başkanlık" Referandumunda Oyunuz Ne Olacak?
Evet 13%  13%  [ 50 ]
Hayır 82%  82%  [ 314 ]
Kararsızım 5%  5%  [ 18 ]
Toplam oy : 382
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Cumhurbaşkanlığı Sistemi | Anayasa Referandumu
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2017, 12:07 
Kullanıcı avatarı

Mhp iç anadolu ve karadeniz seçmeni ağırlıklı evet.
Batı, trakya, büyükşehirler, ege seçmeni ağırlıklı hayır diyecektir.
Akp içinden ağırlıklı hayır diyenler mhp desteğinden rahatsız olan kürtler olacaktır.

Evet % 55
Hayır %45

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Cumhurbaşkanlığı Sistemi | Anayasa Referandumu Tahminler
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2017, 14:20 

Mhp karadeniz seçmeni sahilin insanıdır. Köylerde yüksek kesimlerde mhp tabanı yok karadenizde.

Bu sebeple mhp karadeniz seçmeni ağırlıklı hayır diyecektir.

Ben aslında hayırın çok çıkacağını ama dış etkenlerle falan yüzde 52 evete baglayacaklarini düşünüyorum

Başa Dön

diffensore
 Mesaj Başlığı: Cumhurbaşkanlığı Sistemi | Anayasa Referandumu Tahminleri
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2017, 14:23 
Kullanıcı avatarı

Katakulli dönmezse kafa kafaya bir referandum olacak. Evet çıkacak ama rahat bir sonuç çıkması da muhtemel evet adına. Hayır çıkma olasılığını görmüyorum bile. En baba 49 küsur olur.

Tahminim,

Evet 50.4
Hayır 49.6

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2017, 15:14 
Kullanıcı avatarı

Malesef bende böyle düşünüyorum.

Çok isteriz toplumun başkanlık sistemine Rabia işaretine benzeyen bir işaret ile tepki vermesini ve hayır demesini ama malesef millet zokayı yutmuş ve daha malesef 'klişe' tabir ile vatanın her köşesi işgal edilmiş durumda.
Toplumun ferasetine güvenmek için hiç bir sebep yok.
Geri dönüşü olmayan bir noktaya geldik.
Referandumdan evet çıkacağı gibi boyutlarını kestiremeyeceğimiz bir şiddet dalgasının daha Türkiyeyi beklediğini söyleyebilirim/düşünüyorum.

Son derece kıytırık bir şekilde halk davukluğu yaparak, milli irade diye hönürerek işaret ettikleri toplum daha neyin olup bittiğinden habersiz.
Nasıl haberdar olsun ki?
Bir yandan üfürükçü MHP AKP ittifakı, on koldan saldıran gerici sihirbazlar, elli yıl beyın yıkamanın toplumun zihninde yaratmış olduğu tahribat, medyanın tek elde toplanmış olması.

Bugüne kadar yaşananlar daha yaşanacakların teminatıdır.

fikret78 yazdı:
Ülkeyi bitirme planı yıllardır güzel işledi buda son darbe geçmiş olsun... Tahmine falan gerek yok rahat evet çıkacaktır

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2017, 13:03 
Kullanıcı avatarı

Kesinlikle evet çıkacaktır ama bir oy hakkım var,onu da Hayır olarak kullanacağım!

Komple doğu'da ki insanlar ve Kürtler eğer evet demezse,bi ihtimal Hayır çıkabilir.

Akp bu işi aceleye getirip siyasi bir hata yaptı bence. Kimse daha neyin ne olduğunu bilmiyor HALA! O yüzden yüne klasik Chp'ye yüklenmeler,Amerika'nın oyunu bu demeler devam ediyor. İkinci bir olay da Mhp'nin,Akp ile bir olması. Eğer onlar da muhalefet olsalardı,işleri daha kolay olurdu ama bu sefer de oy yetmiyordu meclis de!

Ben kesinlikle bir sürpizin yaşanacağını düşünüyorum. Eğer buradan hayır oyu çıkarsa arkadaşlar,bunlar en ama en fazla 1 seçim daha kazanır sonra erir giderler. Zaten RTE olmadsn parti ve hükümete liderlik edecek vasıfta bir liderleri yok .. ne akp'nin ne de muhalefet partilerinin.

Ama evet çıkarsa ben direkt iç savaşın 1-2 seneye kalmadan patlak vereceğini düşünüyorum. İşin içine zaten yabancı etkenlerden bir numaralı sebep olarak da Donald Trump ve Türkiye'ye karşı olan bakış açısını görüyorum.

Kendimce düşüncelerm bunlardır,herkese saygılar.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2017, 13:30 

Hayır çıkması imkansıza yakın bişey öyle bi sonuç çıkacak olsa bile kefen giyenler mutlaka hertürlü hileyi hurdayı yapacaktır burda önemli olan oyu kullanacak olanlar değil sayacak olanlardır

Ayrıca 15 Temmuz tiyatrodur sırf başkanlığa yol yapmak için planlı bir şekilde icra edilmiştir bunların niyetleri fetoyu bitirmek olsa işe önce meclisteki ByLock kullanan Akplilerden başlamaları gerekti ama adamlar 15 Temmuz ayağına her türlü mahkeme ve yargı kurumu da ellerine geçirdiler OHAL ilen edip yargıyı askıya aldılar hukuku tanımıyorlar ilkokullardaki sınıf başkanları bile Akpli oluyor artık!

Birde zamanında bir sırf başkanlık gelmesin diye matematiksel nedenlerden dolayı 367 yada 330 bulunmasın diye HDPye oy vermiştim AKPye başkanlık için domalan MHPyi gördükten sonra hiç pişman değilim bu HDP denen parti 10 vekil daha çıkartmış olsaydı başkanlıktan bahsedilemeyecekti burda da görüldüğü üzere ülkeyi asıl bölen parti her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alanlarla kolkola olan parti HDP değil MHP olmuştur.

Bu süreçte Demirtaş da HDPli olsun yada AKP'li olsun Kürt seçmenleri gaza getirmesin diye kodese atılmıştır bu sayede MHPlilere de yaranılmıştır MHP'liler ''bakın RTE terörle mücadele ediyor adamlara nefes aldırmıyor terörle mücadele ediyor algısı yaratılmıştır.

Demirtaş Başkanlık geldikten sonra cezaevinden çıkacaktır ve çözüm sürecinin yeni aktörü olacaktır okullardan Atatürk heykelleri paradan da Atatürk resimleri kaldırılacaktır bundan sonraki aşamada eyalet sistemine geçilip sıra Anayasanın değişmez maddelerine gelecektir en fazla 2 defa üst üste seçilir denilen başkanlık maddesi sınırsıza çevrilip Erdoğan'a ömür boyu başkanlık yolu açılacaktır.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2017, 13:35 
Kullanıcı avatarı

Benim umudum yok. Aziz Nesin hesabı düşünüyorum.
Evet çıkar.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2017, 13:39 
Kullanıcı avatarı

Eklemeddin midir nedir o seçimde benim adayım değil,inancım yok diyerek sandığa gitmeyenler inşallah bu seferde zaten Evet çıkacak diye sandığa gitmemezlik yapmaz.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2017, 13:42 

cumhurbaşkanlığı seçiminde tayyibe verilen %56 ve satılık devlet bahçelinin peşinden gidecek çakma ülkücülerle beraber %60a dayanır evet..

Türkiye Cumhuriyeti yıkılıp tayyip cumhuriyeti kurulmuş olur,geçmiş olsun hepimize şimdiden..

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2017, 13:45 

matizkafalar yazdı:
Benim umudum yok. Aziz Nesin hesabı düşünüyorum.
Evet çıkar.

Aynısını yazacaktım, tam Aziz Nesin hesabı olur.
Bu ülkenin gerçeği bu...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1889 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 189  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Hep YEK, sattack, Yahoo [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network Site Meter

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye